نحوه انتخاب قالب مناسب سایت فروشگاهی شما!

از مهم ترین قسمت هر وب سایتی می توان به رانت وب سایت اشاره کرد . فرانت تاثیر مستقیمی بر روی تبدیل بازدیدکننده به مشتری دارد، از این رو در انتخاب قالب باید دقت بسیار زیادی خرج داد ، تا مناسب ترین قالب را انتخاب کنیم .

اما انتخاب تمی که بتواند تمامی نیاز های کسب و کار شما را رفع کند . بسیار سخت و دشوار است ، از این رو نیاز داریم تا قالبها را بر اساس فاکتور هایی مورد سنجش قرار دهیم . تا مناسب ترین تم را برگزینیم، با ما همراه باشید تا مهم ترین ویژگی تم مناسب را بیان کنیم .

ویژگی های قالب مناسب

ریسپانسیو و انعطاف پذیر

امروزه دستگاه های هوشمند با انواع و اقسام اندازه ها ساخته میشوند . از این رو کاربران ممکن است با هر صفحه نمایش به سایت شما مراجعه کنند . بنابراین سایت شما باید بتواند با توجه به سایز صفحه نمایش کاربر ، به زیباترین شکل ممکن تغییر شکل دهد .

واکنش گرایی و قابل انعطاف بودن قالب از مهم ترین معیار های انتخاب تم مناسب سایت است . زیرا در صورت واکنش گرا نبودن وب سایت ، کاربر حس بسیار ناخوش آیندی خواهد داشت ، و به سرعت وب سایت شما را ترک خواهد کرد ، از این رو انعطاف پذیری را قطعا معیار خود قرار دهید!

هم راستا با اصول سئو

امروزه سئو از مهم ترین معیار های رتبه بندی وب سایت ها در موتور های جست و جو به شما می رود . از مهمترین قسمت های سئو می توان به کد نویسی صحیح وب سایت و قالب وب سایت اشاره کرد . بنابراین باید تمی را برای خود برگزینید که بر اساس اصول سئو طراحی شده باشد .

پشتیبانی از افزونه های پرکاربرد

افزونه ها از پرکاربردترین ابزارهای طراحی وب سایت پویا و واکنش گرا است . از این رو هر وب سایت نیاز دارد تا با توجه به نیاز خود دست به نصب افزونه های متعددی بزند ، اما اگر قالب شما با این افزونه های سازگار نباشد چه ؟

در این صورت پس از نصب افزونه و اعمال تغییرات ظاهر سایت به شدت بهم خواهد ریخت ، و بسیاری از مشتری های خود را از دست خواهید داد . بنابراین در هنگام انتخاب تم ، از پشتیبانی آن از افزونه های مهم و ضروری سایت اطمینان پیدا کنید .

امنیت

از مهم ترین خطراتی که هر وب سایتی را تهدید می کند . هک شدن توسط هکرها است ، از این رو امنیت وب سایت از مهم ترین دغدغه های مدیران وب سایت ها است . قالب سایت می تواند راه نفوذی به سایت توسط هکران باشد ، از این رو تمامی افزونه ها و تم های خود را از وب سایت های معتبر تهیه کنید تا امنیت وب سایت خود را حفظ کنید .

پشتیبانی از تمامی مرورگر ها

امروزه نه مرورگر های بسیاری مانند کروم فایرفاکس و… وجود دارد و کاربران ممکن است . با هر یک از آنها به سایت شما مراجعه کنند ، بنابراین بسیار حائز اهمیت است که وب سایت شما از مرورگر ها به صورت کامل پشتیبانی کند تا کاربران دچار مشکل نشوند .

المان های گرافیکی و زیبا

وردپرس بسیار انعطاف پذیر است ، اما شما نمی توانید تمامی قسمت های سایت را به صورت دلخواه تغییر دهید . و بعضی از صفحات به صورت پیش فرض در تم حضور دارند . از این رو به امکانات گرافیکی و ظاهر جذاب قالب بسیار دقت کنید .

انتخاب قالب مناسب همیشه از دغدغه های کاربران بوده است . از این رو در این مقاله سعی بر آن شد ، که مهم ترین معیار های انتخاب تم مناسب را بازگو کنیم تا شما با سهولت بیشتری بتوانید دست به انتخاب و خرید بزنید .