ضروری ترین افزونه های هر وب سایتی

وردپرس به تنهایی قابلیت های چندانی ندارد ، از این رو برای ساخت وب سایتی پویا ، نیازمند آن هستیم که از افزونه ها استفاده کنیم . تا قابلیت های مورد نیاز یک وب سایت پویا را به سایت خود بیفزاییم . اما مهم ترین پلاگین هایی که هر سایتی نیاز دارد، چیست؟

افزونه امنیت

وب سایت ها از لذیذترین طعمه های هکران هستند ، از این رو باید تا آنجا که می توانیم امنیت وب سایت خود را حفظ کنیم و بهبود دهیم، بنابراین افزونه هایی به جهت حفظ و بهبود امنیت وب سایت ها، روانه بازار شدند تا با رعایت اصول امنیت و مراقبت 24 ساعته  وب سایت را در برابر هکران حفظ کند .

از قدرتمند ترین افزونه های امنیت می توان به :

  • item security
  • Wordfence Security

اشاره کرد .

سئو

از مهم ترین معیار های رتبه هر وب سایتی در موتور های جست و جو ، رعایت اصول سئو است . اما هر یک از ما متخصص سئو نیستیم و نمی توانیم به تمامی اصول سئو تسلط داشته باشیم . بنابراین می توانیم از افزونه های سئو استفاده کنیم تا سئو سایت را بهبود ببخشیم و ارتقا دهیم .

از مهم ترین پلاگین های سئو می توان به:

  • Yoast SEO Premium
  • Yoast WooCommerce SEO plugin

اشاره کرد.

عضویت گیری کنید!

امروزه هر وب سایتی نیازمند سیستم عضویت گیری است ، سیستم عضویت گیری می تواند مزیت های فوق العاده زیادی مانند ایمیل مارکتینگ ، حفظ کاربران و… را برای کسب و کار شما در بر داشته باشد .

اما وردپرس به تنهایی دارای قابلیت عضویت گیری نیست ، بنابراین نیازمند هستیم این قابلیت را با استفاده از افزونه های عضویت گیری به وب سایت خود اضافه کنیم .

افزونه های بسیاری زیادی در جهت ساخت سیستم عضویت گیری وجود دارد ، اما توجه داشته باشید که پلاگین مورد نظر ، باید دارای قابلیت های مورد نیاز شما باشد ، از این رو از بهترین پلاگین های عضویت گیری می توان به آلتیمیت ممبر اشاره کرد که دارای قابلیت های بسیار زیادی است .

صفحه ساز

از مهم  ترین افزونه های هر وب سایتی می توان به افزونه صفحه ساز اشاره کرد . این پلاگین این قابلیت را به شما می دهد تا صفحاتی زیبا و جذاب را خلق کنید و مشتری های بسیاری را مجذوب زیبایی وب سایت خود کنید .

بعضی از قالب ها به صورت پیش فرض دارای صفحه ساز هستند ، اما این صفحه ساز ها بسیار ضعیف و بی کیفیت هستند . از این رو پیشنهاد می شود از صفحه ساز های قدرتمند و زیبایی مانند :

  • المنتور
  • ویژوال کامپوزر

         استفاده کنید تا صفحاتی بی نهایت زیبا را خلق کنید و مشتری ها را مجذوب وب سایت خود کنید .

لود صفحات در سه سوت

سرعت لود وب سایت شما نه تنها بر روی سئو سایت تاثیر بسیار مستقیمی دارد . بلکه سبب افزایش نرخ بازدیدکننده به مشتری می شود ، زیرا بر طبق تحقیقات بسیاری از کاربران پس از گذشت 3 ثانیه ، وب سایت شما را ترک خواهند کرد . از این رو سرعت سایت شما نقش به سزایی در جذب مشتری از موتورهای جست و جو دارد .

عوامل مختلفی می توانند سبب کاهش سرعت لود وب سایت شوند ، از این رو می توان با استفاده از افزونه های سرعت ، سرعت سایت را به شدت افزایش داد و بازدیدکننده های بسیاری را جذب کرد .

از مهم ترین پلاگین های افزایش سرعت سایت می توان به :

  • WP Fastest Cache Premium
  • Smush Pro

اشاره کرد ، اما توصیه می شود از هر دو پلاگین به صورت همزمان استفاده شود .

اگر قصد طراحی یک وب سایت فوق حرفه ای را در ذهن دارید ، قطعا نیازمند استفاده از افزونه ها هستید ، پلاگین ها قابلیت های فوق العاده ای را به سایت شما میبخشند ، از این رو در این مقاله مهم ترین پلاگین های مورد نیاز هر وب سایت حرفه ای را بیان کردیم .