صرفه جویی فوق العاده در هزینه ها با ساب دامین و دامنه رایگان

قطعا بار ها وب سایت هایی را دیده اید که عنوانی یکسان دارند، اما با URL هایی متفاوت، شاید تصور کنید این وب سایت ها از دامنه رایگان و یا پارک دامین و ادان دامین استفاده می کنند، اما اینطور نیست و همه این وب سایت ها زیر مجموعه دامنه ای یکسان هستند و از ساب دامین ها استفاده می کنند .

ساب دامین چیست؟

ساب دامین ها زیر مجموعه ای از دامنه اصلی هستند ، به بیان دیگر نه تنها این دامنه ها از دامنه اصلی جدا نیستند . بلکه زیر مجموعه دامنه اصلی هستند ، بگذارید با مثالی بهتر با مفهوم ساب دامین ها آشنا شویم :

دامنه shopexample.com را در نظر بگیرید که صفحه اصلی سایت و فروشگاه آنلاین این سایت ، بر روی این دامنه سوار است . این فروشگاه به جهت جذب مشتری های بیشتر ، دست به افتتاح بخش وبلاگ در وب سایت خود میزند .

این فروشگاه قصد دارد که بخشی با محتوا و صفحه ای جداگانه را برای صفحه وبلاگ خود در نظر بگیرد ، اما با دامنه اصلی و نه دامنه رایگان و فرعی! در این جاست که ساب دامین به کمک این فروشگاه می آید ، ساب دامین با ساخت دامنه زیر مجموعه از دامنه اصلی، وب سایت را به دو بخش جداگانه تقسیم می کند .

ساب دامین به این صورت عمل می کند که بخشی به عنوان پیشوند را به آدرس دامنه سایت اضافه میکند . بنابراین آدرس وبلاگ این فروشگاه می تواند به این شکل باشد :

blog.shopexample.com
اشتباه نکنید این دامنه یک دامنه جدید و مجزا از دامنه اصلی سایت نیست . یعنی برای استفاده از این دامنه نیازی به ثبت دامنه جدید ندارید و ساب دامنه توسط هاست ایجاد میشود! به بیان دیگر این دامنه برابره با shopexample.com/blog، تنها با این تفاوت که در این روش یک فولدر جداگانه برای وبلاگ در هاست در نظر گرفته میشود و URL بد شکل تری دارد . اما در ساب دامین یک فولدر مجازی در نظر گرفته میشود و URL زیبا تری دارد!

مزایا استفاده از ساب دامین

از بزرگترین مزیت های ساب دامین ، این است که شما نیازی به ثبت دامنه جدید و تمدید متعدد دامنه ها ندارید . از این رو در هزینه های وب سایت مبالغ بسیار زیادی صرفه جویی می شود . مثال بالا تنها بخش کوچکی از کاربرد ساب دامین بود و بیشتر وب سایت ها چندین و چند زیر دامنه دارند !
به عنوان مثال معروف ترین زیر دامنه WWW است این زیر دامنه مخفف World Wide Web است و برای صفحه اصلی و محتوا اصلی به کار برده میشود .

از دیگر کاربرد های و مزیت های استفاده از ساب دامین می توان به:

  • جداسازی نسخه موبایل از دیگر پلتفرم ها که سبب بهبود UX و UI سایت میشود .
  • ایجاد نسخه های چند زبانه وب سایت مانند example.com و یا en.example.com برای فارسی و انگلیسی سازی وب سایت .
  • افزایش سئو سایت
  • خلاقیت
  • و…

با دامنه رایگان هزینه های خود را کاهش دهید!

تصور کنید ساب دامین نبود و نیاز داشتید برای بخش های مختلف وب سایت خود ، دست به خرید و تمدید دوره ای دامنه های متعدد با قیمت های بسیار بالا بزنید! هزینه های طراحی سایت به شدت افزایش می یافت .

اما نگران نباشید، هم اکنون می توانم این مژده را به شما بدهم که نه تنها دیگر نگران هزینه های دامنه های خود نباشید . بلکه گروه نرم افزاری مکعب با بهره گیری از متخصصان خبره و با تجربه، آماده طراحی وب سایت و اپلیکیشن حرفه ای برای شماست و تنها کافیست سفارش خود را ثبت کنید تا یک دامنه رایگانir. یا com. نیز از ما هدیه بگیرد!