ساختار قالب سایت وردپرس به زبان ساده

از مهم ترین بخش های یک سایت وردپرسی قالب سایت وردپرسی است . قالب علاوه بر امکانات فوق العاده ای که به وردپرس می افزاید با داشتن المان های گرافیکی و شگفت انگیز ، کاربران را مجذوب خود میکند . از این رو یک وردپرس کار حرفه ای علاوه بر توانایی کار با وردپرس ، باید توانایی تولید و طراحی قالب وردپرس را داشته باشد .

ساختار قالب وردپرس

همانطور که میدانید وب سایت از دو بخش فرانت و بک اند تشکیل شده است . قالب نیز فرانت یک وب سایت وردپرسی را تشکیل میدهد ، از این رو قاعدتا یک قالب سایت وردپرسی با استفاده از زبان های برنامه نویسی تحت وب ، از جمله زبان های فرانت نوشته میشود .

اما وردپرس با استفاده از زبان برنامه نویسی php ساخته شده است . از این رو برای اضافه کردن قالب به وردپرس نیازمند اضافه کردن چند تابع php و یادگیری این زبان برنامه نویسی به صورت مقدماتی هستیم . تا بتوانیم قالب را از بخش پیشخوان وردپرس به وردپرس بیفزاییم .

به بیان ساده تر یک قالب وردپرسی از ترکیب زبان های HTML5 , Css3 , javascript , php تشکیل شده است . از این رو برای طراحی یک قالب وردپرسی حرفه ای نیازمند ، تسلط نسبی بر زبان های بک اند و فرانت زبان های برنامه نویسی تحت وب هستیم .

از این رو قالب سایت وردپرسی در سه مرحله ساخته و طراحی میشود :


  1. طراحی قالب : در مرحله اول با استفاده از زبان های برنامه نویسی فرانت ، از جمله HTML5 , CSS , Javascript ظاهر سایت را طراحی می کنیم و توسعه می دهیم .
  2. انتقال به وردپرس : در این مرحله نیاز است با استفاده از php و تابع ها و متد های درون زبان برنامه نویسی php قالب را به ، یک قالب حرفه ای وردپرس تبدیل کنیم و به وردپرس اضافه کنیم .
  3. همگام سازی با افزونه های پرکاربرد : وردپرس به تنهایی قابلیت های چندان زیادی ندارد . از این رو نیاز است که با استفاده از افزونه ها قابلیت های مورد نیاز را به وردپرس بیفزاییم . از این رو در این مرحله نیاز است که قالب خود را با افزونه های پرکاربرد از جمله صفحه ساز هایی همچون المنتور و ویژوال کامپوزر . همگام سازی کنیم تا در استفاده از افزونه ها به مشکل بر نخوریم .

چطور می توانم طراحی قالب سایت را یاد بگیرم؟

همانطور که گفته شد قالب سایت وردپرس از تمامی زبان های فرانت و بک اند تشکیل شده است . از این رو شما نیاز دارید علاوه بر یادگیری وردپرس به صورت حرفه ای . زبان های برنامه نویسی فرانت را به صورت حرفه ای و زبان های بک اند را به صورت مبتدی یاد بگیریم .

اما ممکن است در راه دچار سردرگمی شوید و از برنامه نویسی زده شوید . از این رو ما در گروه نرم افزاری مکعب با برگزاری دوره های حرفه ای وردپرس علاوه بر آموزش صفر تا صد وردپرس . تمامی مهارت هایی را که برای طراحی قالب وردپرس نیاز دارید را آموزش خواهیم داد .

در این دوره با آموزش HTML , CSS , Javascript و php به شما نوشتن یک قالب وردپرس حرفه ای را به صورت صفر تا صد آموزش خواهیم داد . در این دوره هر مهارتی که برای یک وردپرس کار حرفه ای شدن را نیاز دارید یاد خواهید گرفت .