در دنیای بزرگ برنامه نویسی قدم بگذارید

وقتی حرف از محبوب ترین شغل های دنیا به میان میاد ، قطعا نام برنامه نویسی را خواهید شنید . این شغل به دلیل درآمد مالی بسیار خوب و موقعیت های شغلی فراوان ، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است . بنابراین بسیاری از افراد تنها به دلیل موقعیت شغلی و درآمد های خوب این شغل ، در این راه قدم میگذارند .

اما این کار اشتباه بسیار بزرگی است ، زیرا برنامه نویسی در ابتدا در قلب انسان شکل میگیرد . اگر به این کار علاقه ای نداشته باشید قطعا در بین کار ، از این کار زده خواهید شد و به سراغ شغل دیگری خواهید رفت .

عشق ، کلید موفقیت در برنامه نویسی

برنامه نویسان بزرگی مانند مارک زاکربرگ و یا بیل گیتس ، همه و همه امروزه از موفق ترین افراد این حیطه هستند . اما وقتی به زندگینامه آنها نگاهی بیندازیم ، متوجه خواهید شد که همه آنها برنامه نویسی را از سنین بسیار کم شروع کرده اند و علاقه آنها ، آنها را به اینجا رسانده است .

اگر شما نیز علاقه به این شغل را در قلب خود احساس می کنید ، با ما همراه باشید و پا به دنیای برنامه نویسی بگذارید .

قدم اول را بگذارید

برنامه نویسی مانند هر شغل دیگری دارای شاخه های متعددی است . از این رو پیش از ورود به این دنیای بزرگ و شگفت انگیز ، باید حیطه کاری خود را مشخص کنید تا با تمام قدرت و پشتکار، پا به دنیایی برنامه نویسی بگذارید . به طور کلی این شغل به سه شاخه اصلی تقسیم می شود که شامل :

  • دسکتاپ
  • تحت وب
  • موبایل

دسکتاپ

منظور از این نوع برنامه نویسی نوشتن برنامه های دسکتاپ است . به بیان دیگر برنامه های نوشته توسط این شاخه ، در دسکتاپ و سیستم های خانگی اجرا می شود . به عنوان مثال تمامی برنامه هایی که شما در سیستم خانگی خود دارید ، همه و همه توسط زبان های دسکتاپ نوشته شده است .
امروزه به دلیل کاهش محبوبیت دسکتاپ و نیاز به برنامه های جانبی ، بازار شغلی ضعیف تری نسبت به دیگر شاخه ها دارد . بنابراین توصیه میشود برای شروع این شغل این شاخه را انتخاب نکنید .

تحت وب

از محبوب ترین شاخه های برنامه نویسی تحت وب است . همانطور که میدانید امروزه هر شغلی نیازمند یک وب سایت و یا یک وب اپلیکیشن برای کسب و کار خود است . از این رو این شاخه از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده است و طرفداران بسیاری دارد .
امروزه این شاخه کمی تخصصی تر شده است و به دو شاخه اصلی فرانت و بک اند تقسیم شده است . به بیان دیگر فرانت وظیفه طراحی ظاهر سایت را بر عهده دارد و بک اند ، منطق یک وب سایت را پیاده سازی میکند .
برنامه های نوشته شده در این شاخه بر روی سرور اجرا میشوند . به عنوان مثال هم اکنون که در حال مطالعه این مقاله هستید . این وب سایت و این مقاله ، توسط زبان های شاخه تحت وب طراحی و توسعه داده شده اند

.

موبایل

موبایل

امروزه هر شخصی با هر سن و سالی یک تلفن همراه به همراه خود دارد، بنابراین این شاخه نیز بازار کار بسیار خوبی دارد و توسعه برنامه های موبایل را بر عهده دارد . به طور کلی تلفن های همراه دو سیستم عامل اصلی دارند IOS و اندروید ، بنابراین شاخه نیز به دو شاخه اصلی اندروید و IOS تقسیم می شود .

به طور کلی اندروید از محبوبیت بیشتری برخوردار است و از جهتی دیگر به دلیل مشکلات رایج IOS در ایران ، اندروید از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و بازار کار بهتری نیز دارد .

اگر قصد پا گذاشتن به دنیای برنامه نویسی تحت وب دارید ، دوره های آموزشی گروه نرم افزاری مکعب بهترین انتخاب برای شماست . ما در این دوره ها با استفاده از برنامه نویسانی با تجربه ، شما را از صفر به صد میرسانیم ، به شکلی که در پایان دوره شما شخصی حرفه ای خواهید شد