آموزش نصب وردپرس بر روی هاست به زبان ساده

امروزه استفاده از سیستم های مدیریت محتوا از جمله وردپرس بسیار مرسوم شده است . از این رو اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که قصدراه اندازی سایت وردپرسی را دارید ، و می خواهید به صورت دستی وردپرس را بر روی هاست خود نصب کنید . با ما همراه باشید ، تا در این آموزش وردپرس را به صورت ساده بر روی هاست نصب کنیم .

مرحله اول ، افزودن وردپرس به هاست

پیش از انجام این مرحله شما در ابتدا باید آخرین نسخه وردپرس را از مرجع اصلی وردپرس به زبان انگلیسی ، یا فارسی دانلود کنید . بنابراین برای ارجاع به صفحه دانلود وردپرس بر روی زبان وردپرس مورد نظر خود کلیک کنید . تا به صفحه دانلود در وردپرس ارجاع داده شوید (فارسی، انگلیسی) .

پس از دانلود فایل وردپرس ، هم اکنون  باید وردپرس را درون هاست خود آپلود کنیم . بدین منظور با استفاده از اطلاعاتی که توسط میزبان هاست در اختیارتان قرار داده شده . وارد کنترل پنل هاست خود شوید . (نکته: در این آموزش ما از کنترل پنل سی پنل استفاده می کنیم) .

پس از ورود به هاست ، به دنبال عنوانی به نام Files بگردید . و در داخل این بخش بر روی file manager کلیک کنید ، تا به صفحه مدیریت فایل های هاست ارجاع داده شوید .

هم اکنون در این مرحله از آموزش  در صفحه باز شده ، شما تمامی فایل های درون هاست خود را مشاهده خواهید کرد . در بین این فایل ها به عنوان پوشه روت اصلی هاست با عنوان public_html بگردید ، و با کلیک بر روی پوشه وارد پوشه شوید . (نکته : اگر فایلی درون این پوشه به صورت پیش فرض وجود دارد پاک کنید) .

هم اکنون در نوار ابزار بالای صفحه بر روی دکمه upload کلیک کنید .

پس از کلیک بر روی دکمه upload به صفحه آپلود برده میشود . در این صفحه آخرین نسخه وردپرس که در ابتدا این آموزش دانلود کرده ایم را ، به صورت همانگونه که بود (به صورت فایل زیپ) داخل این صفحه آپلود کنید .

پس از آپلود ، فایلی با عنوان فایل آپلودی در پوشه public_html مشاهده خواهید کرد . بر روی فایل کلیک راست کنید و از میان گزینه های منو شناور ، بر روی گزینه extract کلیک کنید تا فایل از حال فشرده خارج شود .

پس از استخراج فایلی به اسم wordpress در پوشه فعلی ایجاد میگردد . اما ما به پوشه نیاز نداریم ، بلکه به فایل های درون پوشه نیازمندیم . بنابراین وارد پوشه شوید و با زدن تیک گزینه Select All در نوار ابزار بالا ، تمامی فایل ها را انتخاب کنید . و با دکمه ای با عنوان Move در نوار ابزار بالا را انتخاب کنید .

پس از انتخاب دکمه move پنجره ای شناور به نمایش در می آید و از شما میپرسد که . فایل ها را به کجا ارسال کند ، در این پنجره در کادر مشخص شده public_html را وارد کنید . تا فایل ها به پوشه public_html انتقال پیدا کنند .

مرحله دوم، ساخت دیتابیس

 هم اکنون که وردپرس را به هاست اضافه کردیم وقت آن رسیده است که دیتابیسی را به جهت فعالیت وردپرس راه اندازی کنیم .

در این مرحله از آموزش ابتدا به صفحه اصلی کنترل پنل هاست خود بروید ، و به دنبال عنوانی با نام Databases بگردید . و از زیر منو ها گزینه ای با نام MySQL® Database Wizard  را انتخاب کنید .

پس از کلیک بر روی MySQL® Database Wizard به صفحه ساخت دیتابیس ارجاع داده میشوید . در این صفحه از شما میخواهد که نامی را برای دیتابیس خود انتخاب کنید ، بنابراین نامی را در کادر مورد نظر وارد کنید و Next step را بزنید.

در مرحله بعدی از شما خواسته خواهد شد که ، نام کاربری و پسوردی قوی را برای دیتابیس ساخته شده بگذارید . بنابراین در کادر Username، نام کاربری خود را وارد کنید و در قسمت password , password again پسورد خود را وارد کنید.( برای امنیت بیشتر می توانید با استفاده از دکمه Password Generator، پسوری قدرتمند و خودکار بسازید . اما توجه داشته باشید که تمامی اطلاعات وارد شده را به صورت دقیق در جایی یادداشت کنید).

در صفحه بعد بر روی ALL PRIVILEGES کلیک کنید و سپس بر روی Next step بزنید .

هم اکنون ساخت دیتابیس به پایان رسید ، و می توانید به وارد کردن نام دامنه خود به صفحه تنظیمات وردپرس دسترسی پیدا کنید و تنظیمات نهایی وردپرس را به انجام برسانید . در این آموزش سعی بر آن شد تا تمامی نکاتی که برای نصب وردپرس بر روی هاست مورد نیازتان است ذکر شود .